Należy zdawać sobie sprawę, że orzechy pekan są owocami drzewa występującego w Ameryce Północnej oraz w Meksyku. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że wspomniane owoce są bardzo małych rozmiarów, ponieważ ich średnica wynosi tylko 5 cm. Z kolei pod względem wyglądu są niezwykle podobne do orzechów włoskich. Część osób jest nawet zdania, że orzechy pekan przypominają orzechy włoskie również w zapachu i smaku.

Właściwości orzechów pekan

Warto wiedzieć, że omawiane orzechy pekan są źródłem bardzo dużej liczby substancji odżywczych charakteryzujących się bardzo korzystnym oddziaływaniem na funkcjonowanie organizmu. Produkt aż w 70% składa się z tłuszczów. Orzechy pekan są ponadto świetnym źródłem witamin z grupy B, białka, błonnika. witaminy E, witamin C i K. W składzie owoców można znaleźć także żelazo, sód, potas, wapń i magnez. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że według dietetyków zjedzenie tylko kilku orzechów dziennie umożliwia na uzupełnienie poziomu witaminy B1 oraz cynku.

Ponadto regularne spożywanie omawianych owoców znacznie ogranicza ryzyko zachorowania na nowotwór. Orzechy pekan wpływają także na zmniejszenie poziomu cholesterolu w organizmie. Do atutów produktu trzeba również zaliczyć regulację ciśnienia tętniczego. Orzechy znacznie poprawiają także kondycję skóry i mają korzystne oddziaływanie na wzrok. Warto także wspomnieć, że zdecydowanie wzmacniają zarówno płytkę paznokcia, jak i cebulki włosów. Nie wszyscy mają również świadomość, że te niepozornie wyglądające owoce posiadają największą liczbę antyoksydantów z wszystkich gatunków orzechów.

Zastosowanie orzechów pekan

Jakie zastosowanie mają orzechy pekan? Produkt jest przede wszystkim świetnym dodatkiem do różnego rodzaju deserów. Doskonałym przykładem mogą być lody domowej roboty czy ciasta. Orzechy można oczywiście bez żadnego problemu jeść na surowo. Nie jest jednak rekomendowane przesadzanie z ilością, ponieważ odmiana omawianych orzechów charakteryzuje się bardzo dużą kalorycznością. Warto również zaznaczyć, że skórka jest ciężkostrawna. Zalecane jest jeszcze przed zjedzeniem namoczenie orzechów.

Ile kalorii mają orzechy pekan?


Jak zostało już wspomniane wcześniej orzechy pekan zaliczane są do bardzo wysokokalorycznych produktów. W zaledwie 100 gramach owoców znajduje się aż 691 kcal. Ponadto wśród wartości odżywczych trzeba także wyróżnić węglowodany (13,86 g w 100 g produktu), cukier (3,97 g w 100 g produktu), błonnik (9,60 g w 100 gramach produktu). Nie jest zatem zalecane osobom planującym zrzucić zbędne kilogramy jedzenie orzechów pekan w większej ilości.

Background obraz autorstwa dashu83 - www.freepik.com